Tulokset 31.5.2018



D8RR

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Niittyalho Aune               PuolRy                             24:11          
      Tiihonen Annika               KaSu                            ei aikaa          

H8RR

(Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Flöjt Niklas                  SoJy                               23:18          
   2. Kiiskinen Kyrö                SoJy                               25:11    +01:53
   3. Kiiskinen Viljami             SoJy                               26:50    +03:32
   4. Korhonen Veikko               KaSu                               28:30    +05:12
   5. Väisänen Aapo                 PuolRy                             29:42    +06:24
   6. Hakkarainen Artturi           SoJy                               30:40    +07:22
   7. Korhonen Visa-Kalle           KaSu                               31:38    +08:20
   8. Jankkila Mark                 PuolRy                             56:46    +33:28
   9. Jankkila Maks                 PuolRy                             59:40    +36:22

D10RR

(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Rautiainen Senni              SoJy                               20:43          
   2. Kettunen Sara                 KaSu                               26:50    +06:07
   3. Väisänen Oona                 PuolRy                             29:33    +08:50
   4. Niittyalho Emilia             PuolRy                             42:58    +22:15
   5. Niittyalho Hilma              PuolRy                             45:01    +24:18
   6. Jankkila Mariel               PuolRy                             56:33    +35:50

H10RR

(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Korhonen Karri                KaSu                               15:13          
   2. Turpeinen Tomi                RasHy                              15:47    +00:34
   3. Hakkarainen Viljami           SoJy                               18:09    +02:56
   4. Tiihonen Lauri                KaSu                               27:46    +12:33
   5. Hakkarainen Eemeli            SoJy                               28:32    +13:19
   6. Alasalmi Otso                 KaSu                               33:19    +18:06
   7. Jankkila Markus               PuolRy                           1:01:10    +45:57

D12 2,1km

(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Kiiskinen Karla               SoJy                               25:19          
   2. Heikkinen Hilla               SoJy                               25:23    +00:04
   3. Salonen Rebekka               SoJy                               34:14    +08:55
   4. Kiiskinen Lilja               SoJy                               45:40    +20:21

H12 2,1km

(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Sorsa Eero                    SoJy                               15:31          
   2. Hakkarainen Oskari            SoJy                               17:16    +01:45
   3. Triipponen Vetja              KuPe                               35:29    +19:58

D13 2,1km

(Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

H13 2,1km

(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Lahenius Anselmi                                                 22:11          
   2. Salonen Onni                  SoJy                               22:45    +00:34
   3. Tikkanen Kalle                KaSu                               23:18    +01:07
      Hoikka Osku                   SoJy                            ei aikaa          

D14 3km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Määttä Siiri                  SoJy                               39:30          

H14 3km

(Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

D16 4km

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Triipponen Vanni              KuPe                               30:21          
   2. Tikkanen Mia-Emilia           KaSu                               35:24    +05:03

H16 4km

(Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

D18 6km

(Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

H18 6km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Kokkonen Eemeli               KuPe                               41:15          

C1 2,1km

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Niittyalho Anu,Emilia Hilma ja AunePuolRy                             31:27          
   2. Sutela Sanna                  MHY Rokua-Paljakka                 38:56    +07:29

C2 3km

(Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Turpeinen Tuomas              RasHy                              20:11          
   2. Rantala-Sorsa Eija            SoJy                               25:14    +05:03
   3. Karhu Saara                   PuolRy                             34:04    +13:53
   4. Kervinen Unto                 JäPa                               37:02    +16:51
   5. Nuorala Leena ja Juha         PuolRy                             37:47    +17:36
   6. Tervonen Lea                  PuolRy                             38:38    +18:27
   7. Määttä Juhani                 SoJy                               39:41    +19:30
      Vilonen Raili                 PuolRy                          ei aikaa          

B 4km

(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Korhonen Ari-Matti            KaSu                               24:10          
   2. Tiihonen Mika                 KaSu                               33:47    +09:37
   3. Räisänen Noora                SalRe                              35:38    +11:28
   4. Sutinen Kari                  PuolRy                             37:05    +12:55
   5. Korhonen Jaana                KaSu                               39:07    +14:57
   6. Tiihonen Liisa                KaSu                               41:39    +17:29
   7. Huovinen Jarmo                PuolRy                             43:26    +19:16
   8. Heikkinen Leena               SoJy                               43:41    +19:31
   9. Väisänen Terho                PuolRy                             56:26    +32:16
  10. Väisänen Annu                 PuolRy                             58:07    +33:57

A 6km

(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

   1. Järvinen Seppo                AR                                 42:21          
   2. Väisänen Eemeli               PuolRy                             50:54    +08:33
   3. Kokkonen Timo                 KaSu                               57:00    +14:39